BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alergijų stalas

Šiandien mūsų LiU IFM fakultete vyksta “Hälsans dag”, kas lietuviškai reikštų turbūt sveikatingumo diena. Ryte paskaitos (švediškai tai praignoravau), po to davė nemokamus visai neblogus pietus (o dar sako kad nemokamų pietų nebūna. Cha!), o po pietų visokios akcijos-atrakcijos kaip orientacinis begimas miške, važinėjimas kažkokiom mašinytėm, balso treniruotės, ir pan. Aš užsirašiau į “Ki-Balans”, tai bus ir apie tai turbūt koks įrašas, jei gyva liksiu.

Bet čia ne apie tai. Per pietus kai susėdom su kolegėm prie stalo ir pradėjo eit kalba apie alergijas, tai buvo kraupoka į ką baigia pavirst šiuolaikinis pasaulis.

Viena (švedė) gluten netoleruoja (čia kažkokia kviečių grudų dalis or smth), viena (britė) buvo alergiška svogūnams ir pipirams, tai iš vis nuo pietų stalo išdrįso pasiimt tik salotų ir vaisių, viena (prancūzė) alergiška šalčiui, todėl dviračiu tik vasarą važinėja ir, finale, kaip žinia, po praitų metų kalėdinio apsilankymo tėvyneje sužinojau kad aš lengvai alergiška sintetikai, bet tai palyginus su kitų bėdomis čia tokia smulkmena kad gal net neverta į sarašą vardint.. Tik šiaip, dėl skaičiaus, tarkim ((: Baisu, ne? Aplink dar toks Viktoras slankiojo kuris turbūt iš vis nieko nevalgė nes yra hiperalergiškas viskam išskyrus bulves ir mėsą, ar panašiai.

Beje, kažkoks tyrimas buvo padarytas ir paaiškėjo kad rytų Europoje (o gal tik Baltijos šalyse?), tam tarpe ir Lietuvoje labai nedaug alergiškų žmonių palyginus su vakarų Europa. Atseit, čia vaikams antibiotikų taip daug nekiša kaip civilizuotame pasaulyje ir šiaip namai nesandarūs, stuff like that. Lucky we (:

Rodyk draugams

Rašyti komentarą