BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dėstymo nuotykiai, 1 dalis

Kadangi jau pravedžiau studentams laboratorinius netgi visus 5 kartus, jaučiuos pakankamai kompetetinga pasipasakoti apie savo ir studentų bendradarbiavimo pasiekimus:


(Pajamiau iš gamintojų aprašymo)

1. Išsilydę laidai - 1 vnt (nes dvi panelės tailandietės dėl man visiškai nesuprantamos priežasties sugalvojo kaitinančią lempą įjungt dar kartą kai jau matavimai buvo baigti ir ji patraukta į šoną. Hasanas* sakė atsarginių kabelių nėra, apvyniojom izoliacija su viltimi kad veiks ir toliau. Kolkas, kartais signalas dingsta bet šiaip viskas lyg ir gerai)

2. Sugedusi spiritinė žvakutė - 1 vnt (nes kažką pridirbau, tai dagtis nejuda nei pirmyn nei atgal, liepsna visą laiką per didelė ir dėl to po kiekvieno laboro tenka suodžius valyt. Hasanui dar nieko nesakiau, tikiuosi kad viskas pasitaisys kažkaip savaime)

3. Sulūžęs šiluminis Stirlingo variklis - 1 vnt (čia tai jau mistika, kaip tas stiklinis vamzdukas sugebėjo imt ir atsiklijuot ir visas variklis išsiklaipė. Hasanas beveik verkė, kai pamatė. Sakė jei nepataisys ir teks pirkt naują, tai kainuos 10000 SEK. Prieš tai buvęs varikliukas veikė 15 metų be sutrikimų. Šitas, kurį man davė nupirktas prieš 2 metus. Tikiuos ne iš mano algos naują pirks..)

Jei taip ir toliau, tai greitai nebeliks nei vieno veikiančio aparato ((: Beliko dar kad šiluminė pompa nusprogtų.

Labai džiaugiuos kad antrasis mano vedamas laboratorinis yra magnetinių momentų kompiuterinis modeliavimas. Muset, gal sunkiau pagadint. Nors ką ten gali žinot ((:

On the bright side - vakar buvo atėjus delegacija iš pedagogikos kurso - paskutinis etapas vardu “peer visit” vyko - aš dėsčiau ir bandžiau apsimest kad manes nestebi 6 žmonės už nugaros. Sakė biški chaotiškai pasakoju, reiktų ilgesnę įžangą padaryt apie tai, kam čia viso to reikia (o, kad aš žinočiau..) bet šiaip kad esu labai kantri ir labai pedagogiškai formuluoju klausimus, tra lia lia. Tai jau dabar tik reik sulaukt sertifikato iš pedagogų kad tikrai baigiau kursą ir galiu gaut kreditus. Valio!

Enough hardcore science for you, Liolik? ((:

* Hasanas - dėdė atsakingas už aparatūrą ir įrangą mokymo laboratorijose. Man atrodo aš jam nelabai patinku..

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. viktorija:

  net garsiai žvygtelėjau, kai įsivaizdavau tokį mažą ūsuotą hasaną vos neapsiverkiant:))) ir dar primečiau tavo veido išraišką, kai jam pirštuku rodai '…va čia kažkas pasidarė…':)

 2. jis be ūsų bet visa kita tai maždaug taip ir buvo ((:

 3. Tu nusprendei ten pertvarkyt viską į lietuviškas laboratorijas? Kur niekas neveikia, arba neveikia kai reikia?

 4. Uojei, skaitau aš tuos Tavo dėstytojavimo nuotykius, ir taip viskas artima bei suprantama… Pati mat esu apie saldžias psichologijos šaknis studentams pasakojus, tik mes be sudėtingų technikų apsieidavom ;)

 5. man atrodo kad čia mano pasąmonė dėl visko kalta - aš taip nenoriu dėstyt kad paslapčia net nuo saves gadinu apartūrą ((:

 6. lll:

  *kompeteNtinga.

 7. taip taip, nes svarbiausia gramatika

 8. [...] 4 metus iš eilės kiekvieną rudenį kankinu studentus t.y. dėstau nuostabiuose laboratoriniuose: 1) Šiluminiai siurbliai ir šiluminis Sterlingo variklis beigi 2) Curie ir Ising magnetinių moment…. Įgryso biškeli jau labai, aš neįsivaizduoju kaip reiktų 20 metų tą patį pasakot. O be to [...]

Rašyti komentarą