BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dienos paukštis - laukys

Pavasaris jėga. Paukščiai parskrido! Vietinis upeliukas priviso, 7 skirtingos rūšys murkdosi [: Todėl perspėju, kurį laiką šis  blog’as gali pavirst perdėm ornitologiniu. Bet tai ką daryt? Šitiek naujų pavadinimų išmokau, reikia pasidalint ((:

Naujas objektas numeris vienas – laukys (lot. Fulica atra, angliškai Eurasian Coot, švediškai Sothöna - suodina višta). Labai juokingas vištelinių šeimos paukštis. Pirmas susidūrimas – poravimosi ar teritorijos gynimo muštynės. Aišku aš iš to džiaugsmo puoliau fotkyt net nepažiūrėjus jog iš anksčiau buvo užsilikęs ISO800… (: Na tai įsivaizduokim, kad čia viskas labai meniška, be jokio triukšmo ir ne-netyčia:

Atsigulę ant nugarų, prisilaiko sparnais kad negrimztų ir mušasi kojomis bej protarpiu kapojasi snapais

“O ka čia darot? Dėl manes mušatės ar šiaip?”

Žinau, žinau, kokybė kaip iš praeito amžiaus pradžios žurnalų ištrauktų iš rūsio, savotiškas šarmas, hihi (: Bet kadangi daugiau nepasisekė pamatyt tokio reiškinio, tai ką padarysi.

Na gerai, nekankinu daugiau prastom nuotraukom, kai rankos ne kreivos tai laukys atrodo va taip:

Beje, pas juos kojos kažkokios ten ypatingos nes nėra plėvių. Todėl kai plaukioja tai turi dar ir visu kūnu stumtis į priekį kinksėdami galvą. Balsas – lyg vaikišku plastmasiniu plaktuku (na tuo, pamenat?) trankyt į grindis – trumpi pyp/kaukšt/cyptelejimai (:

Pasiskaičiau truputį, tai pasirodo labai agresyvūs paukščiai, daug mušasi ir savo jauniklius labai skriaudžia - jei tie per daug pradeda cypsėt ir prašyt valgyt, tai gauna snapu į kaktą. Brr (:

Tiek šiam kartui iš paukščiukų pasaulio!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. Čia tas atvejis, kai foto kokybė nėra svarbi. Svarbu tai, kad pavyko užfiksuoti įdomų veiksmą :)

 2. na jei jau Mariukas taip sako, tai aš galiu tik sutikt [:

 3. haha, geras postas rytui pradėt :)

 4. ZD:

  Labai įdomu jų peštynes stebėt. Būna, kad kovoja iki paskandinimo jei nei vienas nenusileidžia.. Labai teritoriniai paukščiai.

 5. aha, kol stebejau tai vienas jau suprato kad nelaimes ir pradejo begt nuo antrojo, o tas toliau kapojo (: nezinau kuom pasibaige, tikiuosi visi gyvi liko

 6. Ikisiu savo trigrasi… Teko ir man tas “imtynes” stebet
  http://eugenijus.eu/2009/06/mazieji-pestukai/

 7. O daba ziuriu, kad shiny jau maciusi jas :D

Rašyti komentarą