BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Milijonas žingsnių per šimtą dienų

Pasiekiau! Woohoo! Na gerai gerai, iš tikro tai 1,006,535 žingsnių per 99 dienas, bet tada ne taip gražiai skamba ((:

Jei kam kyla akivaizdus klausimas “o iš kur shiny žino tokius neesminius duomenis apie savo vaikščiojimo ypatumus ir kodėl jai tai rūpi” tai štai kaip viskas buvo: balandžio mėnesį rūpinantis darbuotojų sveikata ir fiziniu pasirengimu mūsų departamente buvo paskelbtos žingsnių skaičiavimo varžybos (jei pažodžiui verst iš švediško stegräkningstävling – cha, kokių ilgų žodžių moku!) ir visiems norintiems ir užsiregistravusiems buvo išdalinti žingsniamačiai, prašmatniau vadinami pedometrais. Jų veikimo principas – žingsniamačio viduje yra kažkoks daikčiukas galintis biški ritinėtis. Kai žengiamas žingsnis, sutrikdoma daikčiuko pusiausvyra ir jis truputi pasijudina. Tą pasijudinimą kažkaip užfiksuoja viduje esantys sensoriai ir prie žingsnių skaičiaus pripliusuoja viena žingsnį (: Mūsų žingsniamačiai šiek tiek paturbinti, kad sumažint atsitiktinių priskaičiavimų nuo pvz pasijudinimo sėdint, sensoriai laukia kol daikčiukas pasijudins 5 kartus ir tik tada pradeda pliusuot.

Tai va. Žinsniamačius išdalino ir pirmyn. Varžybos baigsis rugsėjo 20, tai dar šiek tiek laiko liko. Abejoju ar laimėsiu, nes palyginus su visokiais technikais ir sekretorėmis darbe vaikštau šiek tiek mažiau (: Bet bandžiau atsigriebt bent laisvalaikiu – intensyviai žygiavom po apylinkes su kolege porą kartų, per atostogas Lietuvoje irgi stengėmės netinginiaut.

Aišku, kaip tikra geekė tai būtinai turėjau susivest skaičiukus į kompą ir nusipiešt grafikus ((:

Nuo nulio iki milijono (:

Kasdieniniai pasiekimai

Galima apžvelgt visas savo nuodemes ir tinginiavimo dienas ((: gerai kad tokių visai nejudrių dienų  buvo nelabai daug – mažiau 100 žingsnių tik 3 dienas – du labai tingūs sekmadieniai ir puseserės vestuvės kai niekaip man prie suknelės sąžinė neleido žingsniamačio prikabint. Bridezilla būtų primušus turbūt už tokį bjaurojimą ((: Daugiausiai žingsnių – Katrineholm, Bjärka-Saby, Islandija ir Lietuvoj prie jūros – kai ilsiesi kokioj Preiloj tai nori nenori prisivaikštai (:

Dar, kai jau visiškai įsijaučiau tai pasitelkus Origin programos statistinius gabumus pasiskaičiavau dažnius (kokiam žingsnių/dieną intervale daugiausia pasikartojimų), daugiau nei 30% dienų žygiavau intervale 5,000-10,000. Kažkur radom, kad rekomenduojama nueit per dieną 10,000 žingsnių – ne taip lengva, pasirodo! Net pradėjau pesčiom į darbą vaikščiot vietoj to kad dviračiu važiuot ((: Sąžinę ramina tik tai, kad pasiskaičiavus vidurkį tai kaip tik ir išeina po 10167 žingsnius į dieną, tai dar ne visai slunkė gal, valio! O šiaip tai tikrai labai gerai motyvacija atsirado daugiau vaikščiot, kai gali savo pastangų skaitinę išraišką stebėt. Taip kad departamento planas priverst darbuotojus ne tik sedėt kaip ir suveikė. I feel brainwashed… (:  Jei kas tingi šiaip vaikščiot, labai rekomenduoju įsigyt pedometrą, dar įdomiau jei keliese įsigyt ir rungtyniaut – iš karto azartas pagauna!

Ai, dar labai prajuokino, kad kai kas nors pirmą kartą išgirsta apie varžybas ir pamato žingsniamačio veikimo principą, visiems pirma mintis yra pasiūlyt kaip apgaut ir prikratyt papildomai, pvz padėt ant skalbimo mašinos ir panašiai ((: Ir svarbiausia, ne tik lietuviai siūlė apgaudinėt, švedai irgi lygiai tą patį mąstė. Tai kažkaip paguodė mane, kad gal ne vien mes širdyje sukčiai, ir kultūringesnėse šalyse gaju.. Iš kitos pusės – biški keista kad reik žmonėm aiškint, kad dalyvauju ne dėl laimėjimo, o dėl to kad tikrai įdomu pasižiūrėt pačiai kiek gi aš judu/nejudu per dieną (:

Gi skaičiukai, grafikai, vidurkiai – woosh! Shiny! Taip, aš tikra moksliukė [:

PS iš atostogų jau grįžau, bandysiu vėl įprast reguliariai patarškėt klaviatūra, stay tuned.

PPS atsivertus blogas.lt išmetė reikalavimą susimokėt arba grįžt prie nemokamos versijos. Tai nelabai supratau, ar čia visiems davė PRO išbandyt ir dabar atemė, ar čia kažkoks kalėdų senelis už mane buvo sumokėjęs… mistika. tikiuosi šablonas nepamėlynuos vėl \:

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (14)

 1. Galvoju, o kaip būtų galima sukčiaut su tuo pedometru?:)

 2. paskaityk paskutinę pastraipą, kaip tik apie tai parašyta ((: aš tai tiesiog nežinau, kokia iš vis prasmė sukčiaut stebint savo pasiekimus.. but that’s just me.

 3. vau, tikrai shiny grafikai ir melejonas! spreadsheet mania! kai tik atsiverčiau šį įrašą, tai pamačiau tik pirmą grafiką ir iš karto pagalvojau - o kodėl neįdėtas žingsnių kiekio kiekvienai dienai grafikas? - paskrolinu žemyn ir štai jis! man grafikai irgi fetišas.
  mačiau toks žingsniamatis kaip tavo lietuvoje 45 litus kainuoja.

  o dėl blogas.lt pro versijos, tai tikriausiai kažkas tau nupirko, nes man tokių bajerių nebuvo.

 4. o dėl sukčiavimo, tai manau labai greitai nusibostų, nes labai jau pastoviai ir daug reikėtų tuo užsiiminėti.
  beje, kiek čia kilometrų paskaičiavus nuėjai?

 5. o velnias, gi tikrai, kilometrus pamiršau! kažkada esu išsimatavus savo žingsnio ilgį, jis yra 70 cm, tai milijonas žingsnių gaunasi 700 km. Tai jau beveik nuo Linkopingo iki Vilniaus nuėjau (anot geobytes.com būtų 724 km tiesiai).
  red_apples - aš visai nesistebiu kad tau irgi grafikų manija ((:

 6. :) super idėja su tais žingsniamačiais. sportas - sveikata.

 7. Pas mus i darba irgi kazkas buvo toki pedometra atnese :D Tai paskaiciavom, kad per nakti nueinam beveik 12km :) Idomu kiek per 100 dienu gautusi :)

 8. na matai kaip jum fainai, net kažkaip įtartinai daug gaunasi ((: bet gerai kai darbas vaikštomas o ne sėdimas

 9. dlx:

  kaip jis vadinasi ir kur galima įsigyti? :)
  tiesa, su Opera blogas atrodo laaabai jau tragiškai :/

 10. kieta patirtis!!!bet man toks įspūdis kad labiau savo grafikais o ne šešiais nuliais džiaugiesi :D
  pagarba!

 11. dlx: sigma pedometer vadinasi. ’sportas ir mada’ parduotuvėje yra. http://www.sportasirmada.lt/tabid/354/CategoryID/29/ProductID/182/PageIndex/1/Default.aspx
  ‘montis magia’ atrodo irgi turi.

 12. dlx - del isvaizdos as visiskai nieko negaliu padaryt, naudoju juk blogas.lt suteiktus sablonus (: pedometrus galima rast sporto prekiu ir turizmo parduotuvese. eini ir klausi ar turi zingsniamaciu

  giedre - man abu dalykai dziaugsmo teikia aisku ((:

 13. Oi, kaip man patiko Tavo straipsniukas!!! Esi labai šauni, mergaite:))

 14. Kristina:

  Labai šauni patirtis. Milijonas žingsnių atrodo be galo daug. Bet jeigu į dieną vidutiniškai gaunasi apie 10 tūkstančių - manau įveikiama. Visai norėčiau sudalyvauti tokioje akcijoje, o ir į naudą būtų kūnui ir šiaip bendram tonusui. Tik klausimas, ar žingsniamatis tikrai tiksliai skaičiuoja tuos žingsnius. Ar nėra kažkokios paklaidos.

Rašyti komentarą