Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-11-23

Kvaila logika padeda įsimint kvailus žodžius

Publikuota: Svedija, scientific, very

Kaip žinia, jau ne pirmi metai bandau perkast švedų kalbą. Na, nelimpa ji man, ir viskas. Atsibosta, kad viena balsė ne ten – ir jau visišką nesąmonę pasakei. Niekšai, žodžių recyclintojai… Krūva žodžių beveik viens nuo kito nesiskiriančių. Na, tiek to. Gal išmoksiu kada (:

Bet va kartais būna, kad maišai tik kažkokius du žodžius, ir niekaip nerandi kaip savo smegenims įkirst, kad butent tas žodis reiškia tą, o anas – aną. Man taip su švediškais “kairė” ir “dešinė”. O juk kaip ir svarbūs terminai kasdieniniam gyvenime ((: Höger ir vänster…Jokios negalėjau rast logikos ir asociacijų. Čia ne taip kaip pvz anglų “left” ir “right”, viskas aišku - “teisinga ranka” dešinė (kad ir kaip mane, kaip kairiarankę tai erzintų), o ta kita atlikusi – kairė. Rusiškai irgi “pravaja” “levaja”, net mintis nekyla kad gali supainiot ((: jei lieva tai lieva, ir viskas.

O švedai va ir nežinau  - ar čia netyčia taip ar jie nuo senovės bandė būt politiškai korektiškais ir neteikt jokiai rankai pirmenybės, bet ale niekaip nesuriši, kad viena geresnė už kitą.

Todėl viešai dėkoju kolegei kuri sugalvojo man nerealią taisyklę, pagal kurią man nuo šiol niekad nebekils problemos atsimint kada kairė kada dešinė ((:

Höger yra dešinė, nes dešinė ranka geresnė, todėl prasideda raide esančia abecėlėje aukščiau. Vänster yra kairė, nes ji pasak kolegės yra lieva, dėl to ir prasideda iš “v”, kuri velkasi abecėlės pabaigoje… Nors ir labai liūdna dėl tokios kairės pusės nuvertinimo, bet jau savaitė praėjo, o aš vis dar atsimenu.

Yeah, nuo šiol viskas aišku! ((:

Patiko (0)


Atgal į: Kvaila logika padeda įsimint kvailus žodžius