BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tamsta Shiny, tamsta Shiny!

Nori nenori, bet visi doktorantai Linkopingo universitete yra priverčiami dėstyt jaunesniems studentams ar užsiimt kokia administracine veikla. Pagrindinė darbo vadovų motyvacija yra aišku finansinė, nes tada 10% atlyginimo sumoka universitetas ir nereik leist visokių projektų pinigų ant dykaduonių studentų, na bent jau šiek tiek mažiau išleist (:

Tai va, grėsmė traumuot ir demotyvuot studentus pakibo ir virš mano galvos. Kolkas, ačiū dievui, nėr ką dėstyt, tai matyt visi smagumai prasidės rudenį. Woo-hoo.. Ar jaučiate mano begalinį per kraštus lipantį entuziazmą? ((:
Nu nėr potraukio dėstyt, nėr. Matyt lietuviška švietimo sistema mane sugadino.

Anyway, bent jau pedagogikos kursai yra tai kažką apsišviesiu. Ir net 6 ar 7 kreditus duos (per doktorantūrą reik susirinkt 90 ECTS kreditų, tai betkokie kreditai kelia džiaugsmą), o užsiemimai tik kartą per mėnesį, tai truks nuo kovo iki rugsėjo maždaug ((: O kur skubėt, ane?

Pirmadienį apturėjom pirmą susitikimą. Uf. Nu jau taip švediškai lėtai viskas.. Viską duoda ant popieriaus atspaudinta ir po to dar garsiai perskaito ir per projektorių parodo. Pirma užduotis buvo pasidalint poromis ir aptart tokius “konceptus” kaip mokytojas, studentas, žinios, mokymas, lytis (?!), laboratoriniai darbai, ir pan. Filosofinės pievos. Sakė pamąstyt, kokias mums tie žodžiai kelia asociacijas ir emocijas, etc bla-bla-bla. Man kaip tiksliukei tokie svaičiojimai sukelia lengvą šiurpą bet šiaip ne taip patuščiažodžiavom (manau pravertė blog’o rašymas). Po to kai konceptus aptarėm po du, tada dar kartą aptarėm 8 žmonių grupėje, o po to 16 žmonių grupėje.. Crazy (: Ir jau žiūrėk pietų pertrauka atėjo ((: Po pietų baisiai ištemptai pristatė visą kurso programą, vėl viską tris kartus paaiškino, perskaitė ir liepė patiems dar perskaityt. O, jau žiūrėk diena ir pasibaigė. Laiko tempimo specialistės, ne kitaip.

Bet šiaip kad ir kaip ten buvo lėtai tuščiažodžiaujama, iš tikro išėjus iš ten supratau kad kažką gavau. Kokį tai gilesnį suvokimą apie mokymą ir santykį su studentu. Kad ne viskas taip jau blogai. Net atsirado viltis kad kai teks mokyt tai nedrebės kinkos ir turėsiu aiškų planą kaip, ką ir kodėl noriu papasakot (čia trys didaktiniai klausimai, ne šiaip sau, cha!).

Tai matyt tenka daryt išvadą kad tas švediškas super-lėtas metodas, kai per dieną sugeba tik išnagrinėt 10 žodžių ir išvardint kokie yra planuojami namų darbai, veikia! Kai kalba su tavim kaip su kolega (nors ir “dlia osobo tupyh” tempu) ir matai kad dėstytojoms pačioms įdomu tai ką jos daro, viskas kažkaip daug smagiau praeina. Net neužmigau nei karto ir žiovavau tik po pietų! ((:

Bet geriausia dalis aišku buvo tai, kad gavom nemokamų ledų. Nes to departamento coffee-room’e pastatytas šaldytuvas su 10 skirtingų ledų bliūdelių, iš kurių su šaukštu pasisemi. Niam-niam. Visi studentai (sąlyginis pavadinimas, nes ten buvo ir tikrai daug už mane vyresnių žmonių) aišku kadangi ne švedai tai apspitom tuos ledus ir gerokai apnaikinom. Vėliau dėstytoja nedrąsiai užsiminė kad ten šiaip vienas šaukštas ledų žmogui prie kavos turėtų būt dienos limitas.. ((: Tai kadangi dar ir nemokamas šūstrų kavų aparatas šalia stovėjo tada dar ir tą aptuštinom. Negi mums gaila. Turbūt dabar ten vietiniai džiaugiasi kad mes tik kartą per mėnesį ateisim ((:

Visai laukiu sekančio seminaro.. Net pačiai keista.

Rodyk draugams

Komentarai (7)

 1. Roota:

  Hoba, kolege busi :p Tik zinoma tave, tai normaliai apdoros, parengs moraliskai idant studentus valdytum. Ne taip, kaip ne kai kur… kur destytuvai paskaitai ruosiasi kazkada po darbu sekmadieni pries miega…

 2. shiny:

  ((: jo.. apdoros, prabrainwashins

 3. merhaba1:

  būsi gera dėstytoja ;). aš manau, kad irgi bus toks etapas, kai dėstysiu :D.

 4. shiny:

  nu kad gera būsiu tai ne faktas dar
  anyway, šiaip tikiuosi kad tik kokius laboratorinius reiks vest, nes teoriniu paskaitų tikrai nenorėčiau

 5. xnera:

  Jop, laboratorinių dėstytuvus mylim labiau ;) Kas, kad gyntis reik ir ne pamiegot eini, bet bent miegas neima ir smagu.

 6. Liolik:

  WoW, Shiny! Sveikinu su naujos 'karjeros' pradzia :) Zinok yra ir pliusu, turejau patirties neseniai su studentais, tai pastebejau, kad jiem patinka, kai jaunesni ateina padestyt :) Gal geriau aiskina, kai maziau patirties dar susikaupe

 7. [...] mano vargai arčiau žemės ir be aukštų materijų - šiandien pradedu dėstyt (aš čia apie va tai). Išmušė mano valanda. Ar jaučiat mano entuziazmą? Aš tai ne. Ką gi aš galiu apie [...]

Rašyti komentarą