BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Epochos pabaiga

Žingsniuoju sau koridorium užsimąsčius apie pikus XRD spektre, ir gi girdžiu pažįstamą veblenimą. Ogi senai matytas Dėdė Ūsas! Užspeitęs kažkokį profesorių klausinėjo apie ledo ritulį ir labai mosavo rankom, matyt rodė kaip reik mušt kliuškę ((:

Bet pala pala… OMG! O KUR GI ŪŪŪŪŪŪŪSAI? Noooo… Dingo. Basta. Nebėr!!!

Na viskas… Net jei jis iškrėstų ką nors naujo, kaip rašyt? Dėdė ūsas pavirto į tiesiog.. dėdę? (: Teks vadint “Keistuolis, formely known as Dėdė Ūsas”, kaip koks Prince. Imk ir sugalvok tu man taip, ūsus nusiskust. Eh.

Papildymas - pagalvojau kad gi senai googlinau, radau naują apsirašymą. 32 metai, yeah right… Įdomu, antros žmonos ieško, ar kaip? (:

Rodyk draugams

Dėdės Ūso galvosūkis po truputį dėliojasi

Taigi kokių naujienų turiu! Kokių pletkų! Tiesiog WOW! Visai netyčia užsiplepėjus su bendradarbiu penktadienį sužinojau krūvą naujų dalykų apie mūsų “nuostabųjį” dėdę Ūsą ir kaip jis iš vis atsidūrė doktorantų gretose. Yeah!

O buvo taip. Kažkada plius minus 2008-ų pradžioje darė dėdė Ūsas kažkokį projektą mūsų univere, matyt Pakistano ir Švedijos bendradarbiavimas kokis tai vyko. Švediško projekto vadovo savo sugebėjimais visai nesužavėjo ir kai bandė prašytis į doktorantūrą, vadovas pasakė “špyga tau taukuotą, o ne doktorantūrą, taigi tu durns” (na, aš čia aišku įsivaizduoju kad taip pasakė, bet matyt buvo kažkokiu mandagesniu būdu pavarytas, bet juk galima pasvajot). Čia turėjo viskas ir pasibaigti..

BET! Projekto vadovas padarė strateginę klaidą ir tuo momentu išvažiavo atostogaut porai savaičių, ar panašiai. Dėdė Ūsas ta proga pasinaudojęs nubėgo pas atitinkamos katedros vadą ir ilgai jam verkė, kaip “žmona, vaikai, darbo neturiu, labai noriu, pinigų duos Pakistanas, tik priimkit”. Na o tas ir patikėjo, kadangi artimiau su šitu žmogysta susidūręs nebuvo.

Vadovas grįžta, žiū - o dėdė Ūsas jau įdarbintas ((: Neblogas toks siurprizėlis, niekam nelinkėčiau.

Tai va. Aišku gana greitai net katedros vadui dašuto, kad visai be reikalo priėmė dėdę Ūsą, kadangi kompetencijos nulis, ničnieko per dienas neveikia (na, nebent lanko visus kursus iš eilės. Nieks nesako, kad juos ir išlaiko, bet paskaitos pastebėjau jam patinka) ir dar prie bendradarbių merginų pradėjo priekabiaut. Na, aš ačiū dievui ne jo skonio, bet pasirodo kad jei tik netekėjusi, nesvarbu ar turi bachurą, ar ne - jau dėdė Ūsas seilę varvina ir skambinėja. Va tau ir žmona ir vaikai.. Net du beje. Kartais atsiveda į darbą ir palieka poilsio zonoj.

Žodžiu, vargeli vargeli, visi už galvų susiėmę ir nebežino ką daryt. Visas fakultetas ošia. Pasirodo bandymai jį atleist jau nuo 2008 gegužės sukasi (net tyli apklausa ir paieška merginų, prie kurių priekabiavo, buvo daroma, bet kažkaip ten neišdegė).

Ir šiaip doktorantus atleist ne taip jau lengva, o dar jo alga iš Pakistano eina, tai iš vis - kaip atleist žmogų, kuriam nemoki atlyginimo? ((:

Viskas net įdomiau, negu aš galvojau… Tik nežinau ar yra čia ko džiaugtis ((: Laukite tęsinio!

Rodyk draugams

Breaking news! Radau!

Radau, radau! Ne šiaip ką, o dėdės Ūso nuotrauką! Ir visą net savo asmens aprašymą! Tiesa, pasirodo anksčiau biški blogai jo pavardę buvau užfiksavus, viena raidę neteisingai rašiau.

http://www.swedenintouch.se/People/Profile/?userid=1253

Made my day. Vaizdas pagrindinėje nuotraukoje maždaug 15-20 metų senumo, jeigu ką ((: Jei paspausit ant “Pictures”, tai pamatysit kaip jis atrodė prieš kokius 10 metų. Visi kas matė vienbalsiai nusprendė kad čia vestuvinė nuotrauka, ne kitaip. Arba jis bolivudo filmuose filmavosi anksčiau? (: Dabar jis dar labiau pasišiaušęs ir dar labiau ūsuotas.

He, he - va ir atsimazinau bent kuriam laikui nuo paparacinimo.

Gūgl, ai lav ju.

Rodyk draugams

Viskas kas genialu, paprasta… arba ne!

Žinot, būna daug kur baltos lentos rašymui flomasteriais ir balta paklodė rodymui iš projektoriaus? Aišku, taip pat būna, kad kartais žmonės susipainioja, kur rašyt.. Ir žinoma, kas gi jei ne dėdė Ūsas gali sugalvot per pertrauką kažką užrašyt ant tos paklodės apie laboratorinių datas. Woo-hoo! Užtat kiek veiksmo - visi grįžta ir pasimeta, aptarinėja, dėstytojas bėga kokio nors spirito ar acetono ieškot, pats dėdė Ūsas dingęs be žinios.

Po penkių minučių grįžta rankose laikydamas lipnios juostos ritinėlį ir baltą popieriaus lapą ((: Nu gi tikrai, kam čia kankintis ir valyt jeigu galima tiesiog popieriaus lapu savo nuodemes uždengt! “Made my day”, ir net ne tik man, bet ir visiems likusiems paskaitos dalyviams.

O ir dėstytojas tyliai pradėjo klausinėt kas čia per asmuo ir kas jo darbo vadovas..

Legenda gimė. Mums belieka ją ištverti.

Rodyk draugams

Dėdė ūsas ir KOJA

Nors kažkada sakiau, kad serialas “Mano kaimynas dėdė Ūsas” kaip ir baigėsi pagrindiniam herojui išsikrausčius iš tuometinio mano kabineto, bet būna gi ir nauji sezonai, ne? ((: Kadangi karts nuo karto tenka susitikt šį personažą įvairiuose doktorantų kursuose, nuotykiai po nuotykių, tai galvoju pratęst savo pastebėjimus.

Po praitos savaites intensyvaus “Ion Beam Material Analysis” (kai per vieną savaitę apturėjom 10 dvivalandinių paskaitų ir visos apie tą patį, supa dupa įdomu tik į pabaigą jau galva buvo gana kvadratinė) manau likau juo sužavėta ne aš viena ((: Legenda sklinda, žmonės jau šnabždasi, įtariu kad greitai bus pradėtos gamint maikutės, plakatai ir vėliavėlės visiems dėdės Ūso fanams. Ak! Dėdė Ūsas reiškėsi kaip mokėjo, kaip galėjo, klausinėdamas visokių egzistencinių filosofinių klausimų ir jau kai dėstytojas parodė kad yra simuliacijos to paties matavimo spektro tai iš vis pareiškė kad kam tada apskritai bandinius daryt ((: Dėstytojo rankos taip ir nusviro..

Bet baisiausia ne tai. Daug baisesnis faktas, kad jis i darbą važiuoja su shiltu megztiniu, vilnone kepure, o apsiavęs sandalus be kojinių.. Na tarkim, gal pas jį termoreguliacija tokia. Bet kai vieną iš tų sandalų sugalvojo per paskaitą nusiimt, o sedėjo tai žinoma šalia manes.. Dar ir koją ant kojos užsikrovė, kad man turbūt geriau matytusi. OMG, neestetiška! Kadangi jo basa KOJA buvo tarp manes ir lentos, tai man teko puse paskaitos rankose laikyti papkę kad tą nuostabų vaizdą užstotų ir netrukdytų sekti ką dėstytojas kalba, nes labai jau dėmesį blaškė.. Tik nesakykit kad viskas čia čiotkai ir man vienai tokie dalykai užkliūva?

Šiaip tai į pabaigą net panašaus intelekto lygio jo tautiečiai pradėjo jį tildyt ir sakyt kad jis nesąmonių klausinėja. Tai jau net juos visus užkniso.. Tai šį tą apie žmogų pasako ((: Kuo toliau tuo labiau jis man pradeda primint poną Byną, bet ne visiškai gerąja prasme.

(gal čia biški nerišliai, bet sunku struktūrizuotais sakiniais išreikšti ir aprašyti tokį chaotišką ir unikalų reiškinį)

Bet vistiek nesuprantu, kaip tokius galima priimt į doktorantūrą Švedijoj?

Rodyk draugams

Pabaiga serialui “mano kaimynas dėdė Ūsas”

Na va. Liūdna žinia tiems, kas jau buvo pradėję nešioti maikes su menamu dėdės Ūso atvaizdu (nuotraukos taip ir nespėjau padaryt - nuoširdžiai atgailauju) ar įkūrė fanų klubą su planu atvažiuot ir gyvai pažiūrėti kas gi čia per stebuklingas žmogus buvo - serialas baigtas, bo gerb. Ūsas susikrovė visas šmutkes ir išsikraustė į kitą kabinetą - ką tik atsisveikinom. Niekšas, jokios sąžinės neturi. Tai apie ką man dabar reiks rašyt? (:

Aš aišku žinau kur jis dabar “gyvens”, bet tai ar gali būti, kad jis kažką pradės įtarinėti jei aš tiesiog visą dieną prie jo durų stovėsiu ir kikensiu? ((:

Belieka tikėtis kad atsiras koks nors naujas personažas. Reality show must go on! (Va, tarp kitko, į baraką atsikraustė naujas labai keistas indas vardu Naga something-something-something Alapati - šita istorija to be continued)

Legendinis įvykis Linkopingo padangėje - prisnigo. Būtų gerai jei Shiny nebūtų pavasariškai apsirėdžiusi sportbačiais ir be megztinio (: Bet jei rytoj nieko naujo blog’e nebus tai gerb. skaitytojai jau galit susirūpint ir manyt kad nuslydau į kokį griovį su dviračiu ar šiaip suledėjau pakeliui namo ir pan.

Rodyk draugams

Naglėja

Naujausios žinios iš kaimyno fronto (:

Šian jau pradėjo truputi knist mane dėdė ūsas - pusę dienos pirmyn atgal vaikščiojo pas jį 3 kolegos pakistaniečiai ir kažkokią ten globalią kompo neveikimo problemą sprendė, kažkur skambino ir šiaip garsiai diskutavo. Truputi blaško, ypač kai bandau įveikti kažkokią ten schemą su operaciniais stiprintuvais.. (: Na, tiesa kai reikalas daeina ik elektronikos, tai mane net kvepavimas turbūt blaško - visiška mistika ir nieko aš ten nesuprantu.

O dabar, kai liko vienas, tai apsimaukšlino radisto ausinėmis su mikrofonu prie savo kompo ir pliurpia dar garsiau. Ech (: bent suprasčiau ką kalba tai įdomu butu paklausyt, o dabar giberish-giberish su kas dešimtu žodžiu angliškai.

Pliusas dėdei nebent už tai kad prieš tai išlindo iš už sienelės ir manes atsiklausė ar nieko baisaus jei kalbės, tipo “giberish-giberish disturb giberish-giberish?“. Vargšeliui teko kartot tris kartus kol supratau ko jis čia iš manes nori. Bet tai aš žmogus mandagus negi dabar sakysiu “Ne, nekalbėk”. Kaip visada - pati kalta. Bent tiek kad jau greit namo keliausiu tai nebedaug liko kentėt.

O šiaip drįstu spėt, kad turbūt dėdė ūsas raportuoja esminius šnipinėjimo pasiekimus savo tautiečiams.. ((:

Rodyk draugams

Vakarėlių liūtas

Didžiam mano nusivylimui, dėdė ūsas pastaruoju metu apsiginklavęs laptopu, ausinėmis ir mikrofonu, daugiausiai laiko praleidžia ne kabinete o kavos gėrimo ir bendravimo zonoje (foje su daug staliukų antrame aukšte), taigi nelabai yra ką stebėti (: Gal tikrai jis mano blog’ą skaito ir taip bando likt nepastebėtas?

O bet tačiau! Šiandien toje pačioje bendravimo zonoje (dar ji vadinama Zenit) vyksta labai keista švedų tradicinė šventė, kažkokia ten Šventa Lucija (man visdar sunku suvokti šios šventės ideologinį bei istorinį pagrindimą - esmė kad geriamas glögg, valgomi sausainiai ir kažkokia ten merga su baltais naktiniais vaikšto su degančiom žvakėm ant galvos).

Buvau primiršus kad vyks toks didis įvykis, bet žinoma likus 10 minučių iki renginio pradžios rūpestingasis dėdė pradėjo blaškytis po kabinetą ir visiems neaiškiai veblenti apie “Party. There. Party. giberish giberish” ranka rodydamas apytiksliai Zenit kryptimi. Aktyvistas mat atsirado. Kad tik pasitūsint. ((: Aš apsikrovusi popieriais matyt labai užsiėmusi atrodžiau tai prie manes nelindo, bet kitiems teko nemažai jo neaiškaus dėmesio.

Su sąlyga, kad į fakulteto organizuojamą šventę reikėjo užsiregistruoti prieš dvi dienas (aš aišku tą svarbų momentą praleidau), tai eisiu pabandysiu naglai prisitrint - visgi du lietuviai doktorantai atsakingi už karšto saldaus skysčio pilstyma, tai gal ir man pavyks ką nors gauti [:

Beje, prisimenant Jogiles įrašą apie kiniečius nuolat sėdinčius su striukėmis, turiu pastebėt kad ir dėdė ūsas visur vaikšto su viršutiniais drabužiais.

Rodyk draugams

Muzikiniai garsai iš už sienelės

Matyt teks kurti naują kategoriją “Realybės šou” su tiesioginiais reportažais iš įvykio vietos ((:

Taigi, transliuojame gyvai: Sėdžiu sau, stumiu laiką (šiandien pati pati viena prisukau du bandinius prie bandinių laikiklio - paruošiau rytojaus sputterinimo seansui, tai kaip ir dienos planas įvykdytas) iki to momento kai jau padoru bus išeiti iš darbo.. Ir staiga pro mano iPod ausines iš išorės prasiskverbė kažkokie keisti garsai. Nusiimu. Apsidairau.. Ir suvokiu: Ogi dėdė ūsas sugalvojo kažką padainuoti.. HUH? HM? Čia dabar?! (ir kiti panašūs su didžiu nustebimu siejami klausimai)

Dvi savaites tyliai sedėjo o dabar pradės dainuot sau bebrowsindamas kažką įtartinai panašaus į pažinčių puslapius? (atradau tam tikrą savo kėdės pakreipimo būdą, taip pasisukus sėdžiu patogiai bet galiu užmest akį kuom gi paslaptingasis šnipas užsiema - arba tai arba jis pats paslaugiai gražino savo monitorių į pradinę man gerai matoma padėtį?)

Tikiuosi šie nelabai vykę muzikiniai proveržiai netaps įpročiu ((: Nes kažkaip labai jau keistai skamba jo skleidžiami garsai - nesuprantu kur priedainis, kas baisiausia!.. O gal jis čia meldžiasi ar kokį einamą pakistanietišką gabalą varo? Na, gal kada paslaptis išaiškės (:

(šiuo momentu pasijaučiau beviltiškai addicted to blogging, nes vos tik prasidėjus keistiems reiškiniams įjungti blogas.lt buvo pirmas mano sugalvotas ir nuveiktas veiksmas.. apgailėtina)

Rodyk draugams

Pirmasis kontaktas

Tai pagaliau įvyko. Buvau užkalbinta dėdės Ūso! ((:

Paspaudė man ranką (labai minkštai, fuj). Išsiaiškino vardą ir ką čia veikiu. Parodė savo vizitinę kortelę (tokią visą apibraukytą tušinukų ir pusė duomenų pakeista). Jo e-mailas yra kažkas panašaus į “hellofromLeo@…” Įsivaizduokit mano excitementą!

Va.. Taigi, paslaptis atskleista - naujojo kaimyno vardas Zafar Iqbar, jis iš Pakistano. Turi daug magistro ir dar kažkokių mistinių laipsnių, o dabar sugalvojo dar ir doktorantu pabūti. Kaip jam gerai, šaunuolis.

Įkyriai man siūlė pažiūrėti jo turimą lankstinuką apie kažkokią draugiją tarptautiniams studentams, kokius 5 kartus kartojo kad čia labai gera draugija ir ten labai gerai ir jam draugas sakė kad ten labai gerai ir kad ten labai gera draugija ir aš būtinai turėčiau ten nueiti. Tiesa, lankstinuko į rankas man paimt ir normaliai perskaityt nedavė, matyt tik vieną turi (iš draugo gautą) ir labai tą popieriuką brangina. Pažadėjau viską išsiaiškinti ir pažiūrėti (o kas man beliko daryt). Po pabendravimo su manim jis su tuo lankstinuku vaikščiojo po visą kabinetą (čia kokių 16 stalų, iš jų bent 10 užimti) ir visiems siūlė eit į tą draugiją (: matyt buvo nesenai tą popieriuką gavęs dėl to norėjo su visais pasidalint tokiais pasaulinės svarbos dalykais.

O šiaip gal dėl kalbėjimo manieros, gal dar dėl kažko, bet visada kai bendrauju su Indijos ar Pakistano piliečiais, atrodo kad pas juos ne visi namie. Ir nesuprantu ar jie tikrai kažkokie visi dunduliai, ar tiesiog tai normalus jų bendravimo būdas? Gal aš kažko nesuprantu? Juk visdėlto va - doktorantas Zafaras. Turbūt kažką labai moksliško veikia ir daug visko žino. Bet elgesys neadekvatus. Jaučiuosi pasimetus (:

Užtat dar šiandien išgirdau ir pasistengsiu įsimint ir išmokt, kaip reik tokiems įkyriems siūlymams ar panašios keistos informacijos platinimui atsakyt - dėdei Ūsui priėjus prie vokietės jinai jį nutraukė kažkur po 1.5 sakinio, labai mandagiai ranką ant peties uždėjo, arčiau pasilenkė ir labai lėtai gražiai pasakė, cituoju:

I am not interessed, but thank you very much

Gi jėga! Simple, yet elegant ((: Kodėl aš pati tokio nesugalvojau.. Respektas vokietei pakilo per N (sunku pasakyt per kiek nes nelabai žinau koks buvo pradinis respekto lygis). Reiks kurnors užsirašyt ir kasdien prieš veidrodį pakartot. Nes jai tai taip natūraliai išėjo. Matyt patyrusi jau tokiuose reikaluose! ((:

Tiek šiam kartui. O dabar einu padarysiu gražią santrauką savo dviejų savaičių mokslinių nuotykių, bo projekto supervisor grįžo iš atostogų, tai reik kad jis susigaudytų bent kiek ką aš čia pridirbau [:

Rodyk draugams